Najbardziej dochodowe patenty na świecie.
W świecie biznesu przyjęło się powiedzenie, że nie sztuką jest coś wymyślić, ale sztuką jest to opatentować, by móc czerpać realne zyski. Dobry pomysł, odpowiednio podany światu, może przynieść milionowe przychody, o czym przekonują twórcy najbardziej dochodowych patentów na świecie. Większość z nich stanowią znane i cenione marki z USA, Niemiec, Japonii oraz Chin.
Pomysły na produkt lub usługę rodzą się w wyniku poczucia pewnego braku w zastanej rzeczywistości, jednak nie wszyscy potrafią takie luki dostrzec. Współcześni twórcy znanych na całym świecie marek bywają uznawani za geniuszy głównie przez wzgląd na wyjątkowy zmysł obserwacji i umiejętność wyciągania prostych wniosków. Na temat patentów informacje znajdziesz też na https://aomb.pl.
Patenty znane i nieznane
Najczęściej wymienianym liderem wśród firm, które składały – i składają patenty, jest Apple, twórca kultowych iPhone’ów. Patenty wypracowane przez tą firmę wyznaczyły trendy rozwoju branży IT na całym świecie, podobnie jak dokonania koncernu IBM. Jedne z bardziej dochodowych patentów opracował również Samsung, pozostawiając w tyle twórcę cenionych aparatów – Canon.
Patenty przynoszące największe dochody w skali międzynarodowej mają swoje źródła nie tylko w branży IT, ale również w elektronice, telefonii, a także … branży medycznej. Zasada jest tu prosta: im bardziej dany produkt będzie odpowiadał aktualnym potrzebom ludzkości, tym większe szanse na to, że znajdzie popyt na globalnym rynku.
Od zera do milionera
Biografie twórców znanych produktów i urządzeń, którzy odważyli się opatentować swoje pomysły, bywają dramatyczne i wiele nas uczą. W wielu przypadkach autorzy genialnych idei poddają się lub dzielą koncepcjami z innymi, tracąc na tym krocie.
Dochodowe patenty nierzadko też przechodzą długą drogę, zanim zaczną przynosić realne zyski. Postacie takie jak Steve Jobs, Nicola Tesla, Ray Kroc czy chociażby Ignacy Łukaszewicz inspirują kolejne pokolenia do osiągania sukcesów nie tylko w sferze samorozwoju i kreatywności, ale też finansowej.
Najnowsze komentarze