Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 18, 2017 in Inne |

Na co patrzeć, szukając pracy dla siebie

Na co patrzeć, szukając pracy dla siebie

Oferty pracy i pracodawcy bywają zróżnicowani. Nie wszyscy oferują równie atrakcyjne warunki, warto więc od razu prześwietlać ogłoszenia pod względem tego, czy są dla nas atrakcyjne.

Przeglądając płatne lub darmowe ogłoszenia o pracy, można wiele wyciągnąć z tego, co zawierają i jak zostały napisane. Ogłoszenie niechlujne, niedokładne, mało mówiące powinno wzbudzić czujność. Ale warto też poszukać opinii i pracodawcy, bo może się okazać, że wynika to z braku czasu czy z tego, że to zakład rzemieślniczy, gdzie nikt nie wie, jak zająć się sprawami biurowymi i rekrutować w nowoczesny sposób.

 

Z drugiej strony niejasne informacje czy zakres obowiązków wykraczający poza konkretne stanowisko, a do tego niskie wynagrodzenie powinny wzbudzić czujność i skłaniać do bycia dociekliwym na ewentualnej rozmowie.
Nie musimy też brać jak wielki dar od losu oferty, w której ktoś wprost przyznaje, że nie dostaniemy etatu za siedzenie osiem lub więcej godzin w firmie. To się po prostu prawnie należy, a po skończonej edukacji warto docenić ubezpieczenie społeczne. Jednak z drugiej strony warunki umowy powinny być dostosowane do charakteru pracy, np. standardem w sprzedaży jest niska podstawa i prowizje.