Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 28, 2017 in Inne |

Odpowiednie kwiaty na każdy czas

Odpowiednie kwiaty na każdy czas

W jaki sposób wybierać kwiaty na ważne święta? Wiele osób zapomina o tym, iż każdy kwiat ma pewne znaczenie. Często istotny jest nie tylko gatunek, ale również kolor. Które kwiaty warto wręczać, a których lepiej nie?
W takich przypadkach jak standardowe uroczystości często wybiera się herbaciane róże. Są one w miarę bezpiecznym rozwiązaniem. W takim przypadku jak kwiaty na Dzień Kobiet zwyczaj nakazuje dawać czerwone goździki. Jeśli jednak nie jest to oficjalna uroczystość, lepiej jest zdecydować się na czerwone róże.

 

Kwiaty, które zazwyczaj można zakupić w kwiaciarniach, rzadko mogą spowodować zakłopotanie. Decydując się na konkretny bukiet warto jest jednak wyjawić, w jakim celu jest on kupowany. Pracujące w kwiaciarni osoby często mogą doradzić, czy dany gatunek i kolor niesie ze sobą odpowiednie znaczenie. Mogą również doradzić odnośnie tego, czy bukiet będzie zgodny z obecną modą, co jest istotne na przykład w przypadku bukietu, który będzie wręczany parze ślubnej jako prezent. Zamówienie kwiatów wcześniej daje gwarancję, że wiązanka zostanie wykonana na czas, co jest istotne zarówno w przypadku kwiatów na Dzień Kobiet, jak i innych.