Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 6, 2017 in Inne |

Pierwszy krok w życie fit

Pierwszy krok w życie fit

W dobie ogromnego szału na zdrowy styl życia, gdzie za każdym rogiem czai się dietetyk lub trener fitness, nie można się dziwić, że tak wiele osób marzy o idealnej sylwetce.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem w odchudzaniu powinno być wyznaczenie sobie celów. Pomóc może w tym np. kalkulator bmi online. Jest on łatwo dostępny i bardzo prosty w obsłudze.

Czym jest bmi?

BMI czyli Body Mass Index a po polsku to po prostu Wskaźnik masy ciała. Jest to iloraz masy ciała w kilogramach oraz wzrostu podniesionego do kwadratu. Dzięki niemu można określić to czy nasza waga ciała jest prawidłowa, czy cierpimy na niedowagę nadwagę lub otyłość. Prostota kalkulatora bmi online polega na tym, że wystarczy podać tylko swoją masę ciała, wzrost, wiek oraz płeć. Kalkulator już sam oblicza nasze BMI i nie trzeba przeszukiwać internetu w poszukiwaniu odpowiedniego wzoru i samemu przeliczać parametry.

Ograniczenia BMI

Wskaźnik masy ciała przeznaczony jest dla osób dorosłych. Nie powinny z niego korzystać kobiety w ciąży, natomiast dzieci powyżej 14 roku życia powinny mieć wynik BMI naniesiony na siatki centylowe, w celu porównania rezultatu wskaźnika wśród populacji rówieśników.